דף הבית | מפת אתר | צור קשר
מי אנחנו
אהרון יעקבי
על הקליניקה
מאמרים
למה אנחנו
מלאו את הפרטים ונציג שלנו יצור עימכם קשר בהקדם
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
העיסוי לשיפור הבריאות

הפחתת המתח ושיפור יכולות מנטאליות ואינטלקטואליות באמצעות טיפול בעיסוי ואמבט חם
אהרון יעקובי – המכללה לעיסוי רפואי


העיסוי הוא שיטה טיפולית יעילה למגוון בעיות רפואיות וכאב ומתאימה לכלל האוכלוסיה. ישנן שיטות עיסוי רבות המתבססות על טכניקות שונות, תכליתן לשפר את מצב רוחם של המטופלים, להפחית את המתח הנפשי, להרפות שרירים, להרגיע ולרענן את מערכת העצבים, לשפור את הריכוז והחשיבה. העיסוי פותח את נקבוביות העור ומסלק את תאי העור המתים, מאיץ את זרימת הדם ללב ומשם למחזור הדם ולרקמות ובכך משפר את תפקוד כלי הדם והלב, מאיץ ומזרז את חילוף החומרים בגוף, מפזר הצטברויות חומצת חלב מהשרירים הגורמים להופעת כאב וחוסר נוחות בשרירים, מפזרת הצטברויות נוזלים בשרירים, מעלה את הטונוס (המתח הטבעי בשרירים) השרירי ומגדיל בכך את פוטנציאל הפעולה שלהם.

ניתן למנות מספר שיטות עיסוי מקובלות:
העיסוי השבדי, הפיני, הרוסי, הסיני, הצרפתי, הגרמני ועוד.
כל שיטות העיסוי שמות דגש על אותם עקרונות שהוזכרו לעיל.
שיטת הטיפול בה נבחר להשתמש תלויה במטופל ובמטרת הטיפול. לדוגמא: אדם המגיע לטיפול לפני יום עבודה יותאם לו עיסוי מרענן ומאיץ. אם הוא יקבל עיסוי מרגיע הוא עשוי להירדם במקום העבודה. מטרת העיסוי תהיה לזרז את זרימת הדם ולהגביר את המרץ על מנת שהמטופל יהיה ערני, דרוך ומוכן ליום העבודה ולמטלות הכרוכות בכך.
בטיפול אחרי יום עבודה חשוב לבצע עיסוי איטי ומרגיע בתנועות איטיות על מנת שיאפשרו הפחתת חומרי הפסולת מן הגוף ויקלו על המעבר לקראת השינה. אם המטופל יקבל טיפול מרענן, הוא יתקשה להירדם.
לספורטאי העומד לפני תחרות חשוב להתאים עיסוי מרענן המכין את גופו למאמץ ובסוף התחרות עיסוי מרגיע להרפיית השרירים לאחר המאמץ.

בעיסוי מושם דגש על מספר טכניקות הגורמות להאצת זרימת הדם וכוללות ליטופים, לחיצות, לישה, שיחרורים, ניעורים, סחיטות שרירים, הקשות, הנעות מפרקים, מתיחות שרירים ועוד. לכן, מומלץ לבצע עיסוי באופן שוטף רצוי לפחות פעם בשבוע.

יתרון נוסף של שיטות עיסוי על פני שיטות מגע אחרות הוא בעובדה שהעיסוי עובד במגע ישיר על השרירים והעור דבר שמאפשר מגע ישיר עם "חסימות" פיזיות ואנרגטיות שנוצרות בגוף.
פעמים רבות במהלך העיסוי חש המטופל כאב שכלל לא ידע על קיומו.
העיסוי פותח את כל ערוצי זרימת הדם בגוף, מה שגורם לשיפור זרימת האנרגיה במסלולי האנרגיה של הגוף (מרדיאינים עפ"י הרפואה הסינית), ואיזונם, וכתוצאה מכך מביאים לשיפור תחושה, הרגשה ותפקוד.
מי שלא מתאפשר לו לעשות עיסוי מומלץ טיפול עצמי, יעיל וזול, באמצעות אמבטיות חמות בין 2-3 פעמים בשבוע:
לתוך האמבטיה יש להכניס 200-300 גרם (2-3 כוסות) מלח אנגלי (מגנזיום סולפט). ניתן לרכוש בבית המרקחת ללא מרשם רופא.
להמיס את המלח לתוך מי האמבט החם במשך 3-4 דקות להיכנס לאמבטיה לשהות של 15-20 דקות ניתן לבצע בתוך המים לישת שרירים ולחיצות על שרירים. הדבר מאפשר הרפיית שרירים ומרגיע את מערכת העצבים. (לסובלים מבעיות קיבה וצואה רכה מומלץ לבצע אמבטיות חמות ללא מלח אנגלי.)

רצוי לשתות מים בזמן השהייה באמבטיה למניעת התייבשות ובשום מקרה אין לשתות משקאות אלכוהוליים.
העיסוי באמבטיה אסור לאנשים הסובלים מבעיות לחץ דם גבוה או נמוך, גידולים ממאירים, בעיות לב, שברים, סדקים ופצעים פתוחים שעשויים לדמם. לאנשים עם בעיות רפואיות אחרות מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל.

השימוש בעיסוי ובאמבטיות חמות, במיוחד בתקופת החורף, עשויים לשפר את ההרגשה של המטופל, להרפות את שרירי גופו ,לשפר את תהליך חילוף החומרים בגופו, ואף את הריכוז והיכולת הרגשית.

המכללה לעיסוי רפואי | ז'בוטינסקי 74, תל-אביב  | טלפון: 03-5223020 | נייד: 054-4456977
 דוא"ל: [email protected]

  לימודי עיסוי  בית ספר לעיסוי מכללה לעיסוי  סדנא לעיסוי

אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים אפסייט